ویلیام کاستون: در شهر کنت (۱۹۴۵-۱۹۲۵)  بدنیا آمد. در سال ۱۴۴۶ او تصمیم گرفت که در بروگس زندگی کند. وی در طول ملاقاتی از شهر کولونگ، ظهور صنعت چاپ آلمان را دید. او در برپایی یک انتشارات چاپی در بروگس جایی که اولین کتاب به چاپ رسیده در انگلیس در سال ۱۴۷۳ در آنجا تولید شد اتلاف وقت نکرد. با برگردندن دانش و آگاهی خود از چاپ به سرزمین مادری خود، او یک چاپخانه را در وست مینستر در سال ۱۴۷۶ تاسیس کرد. اولین کتابی که شناخته شده به عنوان کتاب به چاپ رسیده در آنجا می باشد. نسخه ای از داستانهای کنتر بوری چاوسر می باشد. کاستون رومانهای حماسی، کارهای نویسندگان کلاسیک و تاریخ های انگلیسی و روم را تولید کرده و به چاپ رساند. این کتاب شدیدا توسط طبقات اجتماعی بالاتر انگلیسی در حدود پایان قرن پانزدهم مورد تقاضا و توجه قرار گرفت. کاستون در سال ۱۴۹۲ درگذشت.

کاستون به عنوان استانداردکننده زبان انگلیسی (از طریق یکسان سازی لهجه های محلی) بوسیله صنعت چاپ شناخته می شود. اینگونه گفته می شود که این امر منجر به توسعه و گسترش دامنه لغات زبان انگلیسی و توسعه و بهبود صرف و نحو گردید.

ویلیام کاسلون (۱۹۶۲-۱۷۶۶): یک تفنگ ساز و طراح سطوح چاپی و تایپی بود. او در شهر ورکسترشایر متولد شد و در سال ۱۷۱۶ پیشه و شغلی را در لندن به عنوان گراور ساز قفل های اسلحه و لوله های تفنگ و به عنوان برش دهنده ابزار صحافی کتاب آغاز کرد. از آنجا که با کارگران چاپخانه در تماس بود؛ او ترغیب شد تا نوعی از ریخته گری را ایجاد سازد. امتیاز و شفافی و روشنایی تایپ او موفقیت او را به عنوان سرپرست چاپخانه های مهم آن دوران تثبیت کرد.

قالبهای تایپی کاسلون بلافاصله مورد توجه همه قرار گرفت و برای بسیاری از کارهای چاپی مهم مورد استفاده قرار گرفت که شامل اولین نسخه به چاپ رسید از بیانیه استقلال ایالات متحده می شود. تایپ و چاپخانه کاسلون به فوری مشهور و همه پسند گردید که باعث بروز این عبارت در هنگام انتخاب حروف تایپی گردید که می گفت: هنگامی که دچار شک و تردید هستید، کاسلون را به کار ببرید.

تایپ و چاپهای کاسلون در قرون پس از مرگ وی از شهرت و اعتبار افتاد اما نهایتا احیا گردید و امروزه به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است.

جان باسکرویل: (۱۷۰۶-۱۷۷۵) تاجری انگلیسی در چندین حوزه و زمینه بود که شامل تولید کاغذ نیز می گردید اما او بیشتر  و  غالبا به عنوان یک چاپخانه دار و استاد چاپ سربی شناخته می شود. او در بیرمنگهام مشغول به کار بوده و کارهایی را برای دانشگاه کمبریج چاپ نمود.

حروف و سطوح تایپی او شدیدا مورد تشویق و احترام قرار گفتند اما نهایتا جاذبه و توجه خود را از دست دادند اما در قرن بیستم به طور موفقیت آمیزی احیا گشتند.

باسکرویل همچنین مسئول نوع آوری مهمی در صنعت چاپ، کاغذ و تولید جوهر بود. او تکنیکی را ایجاد کرد که کاغذ سفید نرم تری را تولید می کرد که تایپ سیاه قوی او را به نمایش می گذاشت. باسکرویل همچنین سبک کاملا جدیدی در صنعت چاپ سربی را برای اولین بار مهیا کرد که حاشیه های عریض و پهن و سرفصل هایی را بین هر خط اضافه نمود.

آگوستوس آپلیگات: در سال ۱۷۸۸ متولد و در فوریه ۱۸۷۱ از دنیا رفت. او در منطقه دارتفورد زندگی می کرد و کارهای چاپی ابریشم و چلوار را در شهر در سال ۱۸۴۳ بنا نهاد. وی مخترع موفقی با هجده اختراع به ثبت رسیده به نام خودش در توسعه و پیشرفت حروف چاپی و پرسی چاپ ابریشم بود.

او تکنیک جدید خارق العاده را برای چاپ دسته چک های بانک تکمیل ساخت که مورد آزمایش قرار گرفتند اما توسط بانک انگلیس پذیرفته نشدند. او چاپ عمودی و ماشین را اختراع کرد که بر اساس آن روزنامه تایمز در اواسط قرن نوزدهم به چاپ رسید.

 

دنیای چاپ ویکتوریایی : دوره ویکتوریایی دوره و عصر تغییر شگرفی در دنیای چاپ بود. بویژه به همراه توسعه پیشرفت پرس های بخار برای چاپ تعداد عظیمی از صفحات لیتوگرافی نیز در معرض پیشرفت های بسیاری قرار گرفت و ماشین های لیتوگرافی قدرتمندی ارائه گردیدند و صفحات فلزی جایگزین قالبهای گچی و آهکی اولیه بود که مورد استفاده قرار گرفتند تا چاپهای چند رنگی تولید کنند.

اریک گیل: (۱۸۸۹-۱۹۴۰) : یک هنرمند انگلیسی، مجسمه ساز و طراح سطوح تایپی، سنگتراش، چاپخانه دار و سازنده ماشین چاپ بود که همراه و معاصر با جنبش های “هنر قالب سازی” بود. هر چند امروزه  او نماد و شخصیتی بحث بر انگیز است بواسطه دیدگاههای عمیقا مذهبی شناخته شده او و موضوعات دیده شده عجیب رفتاری و هنر عاشقانه او.

 

سطح تایپی او به نام گیل سانس بی اندازه شهرت یافت و تاثیر شگرفی بر صنعت چاپ سربی در طول اواسط قرن بیستم نهاد و به عنوان اثر جاودانه او شناخته خواهد شد. صفحات تایپی پریچوآ او جایگاه مستحکمی بویژه در میان چاپخانه داران کوچک و کاربرد آن در کتابهای تولید شده دستی یافته است. جوآن نا نمونه چاپی دیگری از گیل است که در هر صورت هرگز شهرت زیادی نیافت.

بدون دیدگاه

شما اولین دیدگاه را ثبت کنید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

لطفا نام خود را وارد کنید لطفا آدرس ایمیل معتبر وارد کنید. لطفا پیغام خود را وارد کنید.